Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X
Uwaga! Blog nieaktualny. Stare teksty można czytać, jeśli kogoś interesują, ale po nowości zapraszam tu: poppapraniec.blogspot.com

29 kwietnia 2014

Brian Haughton - ,,Przewodnik po zjawiskach paranormalnych''


Autor: Brian Haughton
Tytuł: ,,Przewodnik po zjawiskach paranormalnych''
Stron: 224
Wydawca: Publicat
Wydane: 2 maja 2012
Ocena: 7/10


 

Nie zastanawiało Cię nigdy, jak to jest z tymi zjawiskami paranormalnymi? Kto posiada zdolności paranormalne? I najważniejsze, czy istnieje coś takiego jak magia? A może to wszystko jest zwykłym kłamstwem, ukrywanym przez zręczne sztuczki. Chcesz wiedzieć? Sięgnij po „Przewodnik po zjawiskach paranormalnych.

Jeżeli masz wątpliwości lub po prostu interesujesz się parapsychologią, sięgnij po tę książkę. Dzięki niej poznasz historie osób przekonanych o swoich nadprzyrodzonych umiejętnościach. Dowiesz się również, w jaki sposób naukowcy starają się wyjaśnić zjawiska paranormalne. A może sam zechcesz sprawdzić, czy drzemią w tobie nadnaturalne siły?

Zawsze interesowały mnie zjawiska paranormalne. Aczkolwiek moja wiedza ograniczona była do pojęcia „duchy” i nic więcej na ten temat powiedzieć nie umiałem. Dlatego też, gdy tylko zobaczyłem ten tytuł postanowiłem przygarnąć książkę do siebie.

Rzeczą, która najbardziej spodobała mi się w pozycji jest szata graficzna. Chociaż okładka nie jest powalająca, w środku spotykamy wiele ciekawych zdjęć. Tekst i obrazy umieszczone są na tle, które wygląda, jakby było kartką starej księgi. Nie da się opisać tego słowami. Po prostu wnętrze książki jest cudowne, co w jakiś sposób przyczynia się do szybszego przeczytania pozycji.

Dobrym pomysłem, który przyciągnie wielu czytelników jest umieszczanie testów na końcu każdego rozdziału. Mamy wtedy możliwość sprawdzenia swoich sił w parapsychologii. Testów jest naprawdę wiele i większość z nich próbowałem wykonać. Niektóre nawet mi się udały.

Książka jest zbiorem wielu ciekawostek na temat różnych dziedzin w parapsychologii. Poznajemy wiele nadnaturalnych umiejętności, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Ciekawostki, ciekawostkami, ale często zdarzało się, że zamiast prostego języka, który przyjemnie się czyta, autor opisywał wszystko w dość nudny i sztywny sposób. Wiedziałem, że książka będzie przewodnikiem. Nie sądziłem jednak, iż będzie opisywany on w tak nudny sposób.

Autor potrafił wszystkie informacje na dany temat „ścisnąć” do tego stopnia, że każdy rozdział, a raczej rozdzialik zajmował cztery strony, potem był test i analiza przypadku. Haughton dobrze zrobił wybierając tylko najważniejsze informacje, bo dzięki temu pozycja nie była nudna, a bardzo ciekawa.

Książkę polecam każdemu, kto mniej czy bardziej interesuje się zjawiskami paranormalnymi. Wiedza jaka zawarta jest w tej książce, powinna bardzo przybliżyć Ci świat nadnaturalny. Gorąco polecam!


Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję Księgarniom Matras.
 

komentarze

 1. O łał. Po pierwsze zaintrygował mnie tytuł, nigdy sie z takowym nie spotkałam, a wydaje się fajny. Może nie jest to pozycja, którą będę nagminnie szukać, ale jak wpadnie w moje łapki to chętnie ją poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza część tytułu ("Przewodnik") oczywiście mnie odstraszyła (nienawidzę przewodników) ale dalej ("po zjawiskach paranormalnych") było lepiej, więc może się skuszę, zwłaszcza, że też interesuję się tą tematyką (głównie hipnozą).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w tym przewodniku na temat hipnozy znajdziesz dużo wyczerpujących informacji. A wiesz co jest najlepsze? Że przy okazji będziesz mogła przeprowadzić test na tę umiejętność! ;)

   Usuń
 3. Tym razem jednak nie moja tematyka, nie moje kręgi zainteresowań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale trzymam Cię za słowo i mam nadzieję, że przeczytasz ,,Bestię" :)

   Usuń
 4. Lubię takie książki, niby o zjawiskach rzadkich i często wymyślonych, a jednak z realnym podejściem do sprawy ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie także zaintrygowała tematyka tej książki, ale chyba z czystej ciekawości przeczytałabym ją. Może w przyszłym miesiącu uda mi się ją zdobyć. Pozdrawiam, Marcelina ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zjawiskami paranormalnymi interesuje się od zawsze, więc to coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hłeh, moja pasja do tego typu zjawisk każe mi sięgnąć po tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. przeglądam sobie twój blog i nagle widzę tę książkę. Po tytule samym wiedziałam, że ta książka jest stworzona dla mnie a jak przeczytałam twoją recenzje to chcę już ją mieć natychmiast w domu =D

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam wszystko co nadnaturalne i tajemnicze > muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Parapsychologia to jeden z tematów, który mnie bardzo interesuję. Muszę, więc sięgnąć po tę pozycję :)

  http://zapachstron.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)