Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X
Uwaga! Blog nieaktualny. Stare teksty można czytać, jeśli kogoś interesują, ale po nowości zapraszam tu: poppapraniec.blogspot.com

28 kwietnia 2016

Od krzywych kresek po kreskówkowe dzieła

E. G. Lutz, "Co? Jak? Narysować", Egmont, Warszawa 2016

Naucz się rysować z mistrzem, który inspirował Walta Disneya! To właśnie Edwin George Lutz – autor książki "Co? Jak? Narysować", opublikowanej po raz pierwszy w 1913 r. – zainspirował Walta Disneya, by złapał za ołówek, a w konsekwencji został niekwestionowanym mistrzem animacji. Wypracowana przez Lutza metoda tworzenia krok po kroku złożonych ilustracji, jest zaskakująco prosta. Rysunki są rozbite na mniej skomplikowane kształty i linie, z których następnie, podążając za instrukcjami Lutza, możesz stworzyć piękne ilustracje. Czytelne schematy pomogą początkującym artystom w każdym wieku rozwinąć ich umiejętności i świetnie się przy tym bawić!

"Co? Jak? Narysować" to przede wszystkim podręcznik dla wszystkich, którzy chcieliby doszlifować swoje umiejętności rysownicze, tudzież zacząć przygodę z nauczycielem, będącym w stanie zainspirować samego Walta Disneya. Jest to bardzo przystępny kurs przemieniania najprostszych figur geometrycznych w zachwycające rysunki. Autor wielokrotnie zaskoczył mnie prostotą, jaką kryją w sobie dzieła spod jego ołówka. Co lepsze, większość postać (mnóstwo zwierząt i silnie gestykulujących ludzi) ukazana jest w różnych perspektywach, pozwalając tym samym na opanowanie tej trudnej sztuki. Dzięki podręczniki Lutza perspektywa i proporcja przestaje być dla nas zmorą, z coraz większą łatwością kreślimy kreski, cieniujemy i po prostu tworzymy przyciągające wzrok ilsutracje. 

Podręcznik wydany po raz pierwszy ponad sto lat (tak!) bije na głowę antystresowe kolorowanki, bowiem kreślenie własnych postaci sprawia większą przyjemność. Jeżeli jesteście cierpliwi i uwielbiacie malować, pozycja ta dokładnie przybliży Wam różne sposoby rysowania. Jeżeli znacie osoby chcące rozpocząć przygodę z ilustrowaniem - koniecznie zapoznajcie ją z propozycją od Egmontu. Rysowanie z Lutzem do uzależniająca zabawa, która pochłonie Was na kilka godzin, od której nie będziecie chcieli odchodzić, zadziwieni tym, że możecie tworzyć ilustracje podobne do tych, które przywykliśmy oglądać w animacjach. Gorąco polecam!


Za niezapomnianą lekcję rysowania dziękuję Wydawnictwu Egmont.

komentarze

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)