Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X
Uwaga! Blog nieaktualny. Stare teksty można czytać, jeśli kogoś interesują, ale po nowości zapraszam tu: poppapraniec.blogspot.com

23 grudnia 2016

Nie pozwól, by twój umysł się rozleniwił

Michał Gargól „Trening inteligencji", wydawnictwo Publicat

Sprawny umysł na długie lata! Książka zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby twój mózg był szybszy, sprawniejszy i bardziej wydajny. Zdaniem naukowców, zdolności intelektualne można wytrenować. Warto dbać o sprawność umysłu przez ciągłe pobudzanie go do aktywności. Autor zebrał w jednym tomie przeróżne typy zadań logicznych. Zachęca do wysilenia pamięci, wczytania się w rebusy, krzyżówki, wykreślanki czy diagramy. Poleca wytężyć umysł w sudoku, puzzlach, labiryntach, kwadratach magicznych czy szyfrogramach. Nie pozwalajcie waszym umysłom się rozleniwić. Polecamy wspólne łamanie głów w gronie rodzinnym!

Zawsze bardzo lubiłem rozwiązywać zagadki, co było głównym powodem, dla którego sięgnąłem po zbiór ćwiczeń przygotowanych przez Michała Gargóla. Jego Trening inteligencji to wymarzona pozycja dla wszystkich uwielbiających rozwiązywanie wszelkiego rodzaju łamigłówek, a to z tego powodu, że zebrano w niej naprawdę wiele ich rodzajów. Są rebusy, które wydają się niemożliwe do odgadnięcia, a w rzeczywistości są całkiem proste, magiczne kwadraty, wybieranki, działki... Zagadek do wyboru, do koloru. Rozwiązanie choćby jednej wiąże się z podziwem dla samego siebie, co skutkuje polepszeniem samopoczucia. Trudno wyobrazić sobie, jak dumny byłem, gdy udało mi się poprawnie rozwiązać pewien rebus.

Zdecydowaną zaletą zbioru jest klucz odpowiedzi umieszczony na ostatnich stronach. Nieraz kusi czytelnika, by ułatwić sobie zadanie odczytując poprawny wynik, ale poczucie, że będzie można porównać swoje rozwiązanie z tym z klucza, dodatkowo motywuje do sprawdzania swojej inteligencji. Okazji do poprawienia sprawności intelektualnej jest ponad trzysta, bo właśnie tyle ćwiczeń autor umieścił w swoim zbiorze. Nie można zatem podchodzić do Treningu inteligencji jak do lektury na jeden wieczór, bo można się zaskoczyć. To podręcznik, który będzie nam towarzyszył przez dłuższy czas, co tym bardziej zwiększa jego wartość. Warto zapoznać się z tymi ćwiczeniami, bo z pewnością jest to ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, a ponadto warto dbać o świeżość umysłu, co umożliwiają łamigłówki. Polecam!

Oceniam: 7/10


Za udostępnienie zbioru dziękuję

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)