Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

OPTYMISTA NIE ŻYJE!


15 czerwca 2014

Agata Christie - ,,Tajemnica Wawrzynów"








Autor: Agata Christie
Tytuł: Tajemnica Wawrzynów
Stron: 284
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Wydane: 7 maja 2014








Czy snułeś kiedyś marzenia o odkrywaniu tajemnic, których treść byłaby zaszyfrowana? Na pewno. Każdy z nas chciałby wpaść na szlak skrywanego przez wiele lat sekretu. Co trzeba zrobić, aby nasze marzenie się spełniło?Sięgnąć po „Tajemnice Wawrzynów” i wysilić wszystkie komórki!


Wiele lat po wojnie Tommy i Tuppence Beresfordowie kupują stary dom. W książce pochodzącej z biblioteczki poprzednich właścicieli znajdują zaszyfrowaną wiadomość o morderstwie dokonanym jeszcze przed pierwszą wojną światową. Tuppence prędzej wyrzekłaby się jedzenia, niż zrezygnowała z podążania tajemniczym tropem. Szczerze mówiąc, można ją zrozumieć.

Agata Christie to angielska pisarka, autorka 80 kryminałów znanych i docenianych na całym świecie. Jej książki przetłumaczono aż na 65 języków. Christie pisała również powieści obyczajowe pod pseudonimem Mary Westmacott. Z liczbą dwóch miliardów sprzedanych powieści uplasowała się na pierwszym miejscu Księgi Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów.


Już od pierwszej strony przenosimy się w czasie do XX-wiecznej Anglii. Królowa stworzyła powieść bardzo klimatyczną, dzięki czemu „Tajemnicy Wawrzynów” nie przeczytałem, ale ją pochłonąłem. Każdy czytelnik z łatwością może postawić się na miejscu Tuppence i rozwiązywać zagadkę pewnej śmieci, która przyniesie nam wiele dobrych wrażeń.


Tajemnica Wawrzynów



Kryminał pisany lekkim i prostym językiem wciąga już od pierwszych stron. Kiedy przeczytamy więcej, nie ma sposobu na odłożenie książki. Autorka z łatwością tworzy opisy idealnie oddające daną sytuację, zachowanie bądź miejsce.


Przyznaję się, iż tym razem mistrzyni z łatwością wyprowadziła mnie w pole. Jednakże nie jest to dla mnie żaden wstyd ani hańba, bo przechytrzenie Agaty Christie jest czynnością wręcz niemożliwą. Jeżeli komukolwiek uda się rozwiązać tę zagdkę przed wyjawieniem finału przez autorkę, proszę do mnie napisać. Będzie to dla mnie istny zaszczyt!


Wydawnictwo Dolnośląskie po raz kolejny stworzyło cudowną okładkę. Poprzedni wygląd pozycji, gdzie dominowała zieleń, nie przypadł mi do gustu tak bardzo, jak niebieski Ukochany na różowym tle. I chociaż tępię ten ohydny kolor, tym razem jak najbardziej jestem na tak.


Czytelnicy zainteresowani tą pozycją nie powinni zwracać uwagi na liczne negatywne recenzje „Tajemnicy Wawrzynów”. Czytałem większość dzieł Christie, ale jakoś nie czuję, żeby ten kryminał był gorszy od innych. Gorąco polecam!



Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Portalowi literatura.juventum
 

komentarze

 1. Na pewno przeczytam!
  Agata Christie jest jedną z moich ulubionych autorek!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna recenzja, kryminału Agaty Christie... nie mogłam nie przeczytać :-) Muszę się w końcu zabrać za dzieła tej autorki :-) Szczególnie, że tak dobrze je oceniasz :-)

  wcieniuksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja przyjaciółka uwielbia książki Christie, jednak ja nie umiem się do niej przekonać, niestety. Nie gustuję w tego typu literaturze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka pozytywna recenzja sprawia, że od razu mam chęć przeczytania czegoś Christie. We wakacje na pewno zapoznam się choć z jednym dziełem tej autorki. Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj pamiętam jak czytałam tę książkę i nagle jakoś zbrzydła mi jej twórczość. Faktycznie,książka nie jest tak dobra jak inne, ale należy się z nią zapoznać ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja dzięki Kamilowi czytam właśnie "Kurtynę" Christie. Mam mieszane uczucia... Może to nie był dobry wybór na początek ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej, ja od A. Christie czytałam, jak na razie tylko "Morderstwo w Orient Expressie"...wiem aż wstyd się przyznać, że tylko tyle! Jednak mam zamiar to zmienić i przeczytać więcej książek od tej fenomenalnej autorki. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta autorka mnie prześladuje <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Christie nie wypada odmawiać, więc jestem na tak :) Kiedyś miałam nawet zacne marzenie przeczytać jej wszystkie książki, ale jak dotąd skończyło się na kilku...

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytam to po raz drugi(bo już nie pamiętałam,choć nie jestem jeszcze stara;-) i nurtuje mnie jedno pytanie,co to za zabawka "ukochany"?
  Ktoś wie?
  Mam akurat małe dziecko i bzika na punkcie zabawek.
  Albo chociaż jak to w oryginale brzmi(ang)?

  proszę o kontakt:nulka777@gamil.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)