Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X
Uwaga! Blog nieaktualny. Stare teksty można czytać, jeśli kogoś interesują, ale po nowości zapraszam tu: poppapraniec.blogspot.com

17 czerwca 2014

Arthur Conan Doyle - "Sherlock Holmes"

Autor: Arthur Conan Doyle
Tytuł: Sherlock Holmes
Stron: 492
Wydawca: Zysk i S-ka
Wydane: 17 marca 2014Sherlock Holmes powraca w ładniejszym i łatwiejszym do czytania wydaniu! Pamiętam, że w pierwszych miesiącach mojej recenzenckiej przygody chciałem zrecenzować przygody Sherlocka Holmesa , ale jakoś mi się nie udało. Dzisiaj nadrabiam zaległość i zapraszam na obiecaną recenzję.

STUDIUM W SZKARŁACIE
Doktor Watson i Sherlock Holmes, po raz pierwszy razem w akcji, rozwikłują zagadkę dwóch niezwykłych zbrodni w Londynie. Odkryte na ścianie tajemnicze napisy krwią prowadzą ich ku dalekiej przeszłości i motywie zemsty za niegdyś popełnione zło...

ZNAK CZTERECH
Leniwe życie przy Baker Street przerywa przybycie pięknej młodej kobieta, która prosi o odnalezienie zaginionego dziesięć lat wcześniej ojca. Błahe z pozoru zlecenie staje się śmiertelnie niebezpieczne wraz z pojawieniem się tytułowego znaku czterech oraz znalezieniem w zamkniętym od wewnątrz pokoju ciała zabitego w dość makabryczny sposób mężczyzny…

PIES BASKERVILLE'ÓW
Sherlock Holmes i doktor Watson na tropie tajemniczych zabójstw w rodzie Baskerville’ów. Według legendy na przedstawicielach tej rodziny ciąży klątwa, która jest skutkiem zbrodni i gwałtów, jakich dopuścił się jeden z protoplastów rodu, sir Hugon. Rodzinę prześladuje ponoć diabelski czarny pies, który zionie ogniem z pyska i zabija kolejnych jej członków…


Któż nie zna Arthura Conan Doyle'a? Tego szkockiego pisarza, który stworzył postać Sherlocka Holmes'a - detektywa kochanego przez cały świat. Żyjącego w latach 1859-1930, czołowego przedstawiciela powieści detektywistycznych. Wszyscy go znają!

Grzechem byłoby nie pozachwycać się nowym wydaniem. Twarda, duża okładka oprawiona obwolutą przyprawia o szybsze bicie serca każdego posiadacza tegoż pięknego wydania. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zdobyć ten egzemplarz niech żałują! Pozycja jest dość ciężka, jednakże nie przeszkadza to w wygodnym zapoznawaniu treści. Czytanie jej to sama przyjemność. 

Muszę się niestety przyznać, że styl jakim została opowiedziana ta historia, czasami okropnie mnie denerwował. Na szczęście zdarzało się to bardzo rzadko. Po pierwszych stu stronach przyzwyczaiłem się do języka Watson'a i kolejne strony przeleciałem wzrokiem w kilka dni.

Ta powieść detektywistyczna jest książka bardzo atmosferyczną. Doyle potrafi czytelnika wprowadzić w mroczny klimat przesiąknięty tajemniczością. Jak dla mnie rewelacja! Ciężko jest pisać o czymś tak genialnym, dlatego proszę o wybaczenie jeżeli recenzja jest poplątana i niezrozumiała. 

Książkę polecam... wszystkim. Niezależnie od płci, wyglądu, wieku, narodowości, karnacji i miejsca zamieszkania. Przygody Sherlocka Holmes'a są lekturą każdego żyjącego stworzenia ;)Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

komentarze

 1. Holmes zawsze dobry ;D ja osobiście wolę przygody Poirota, ale Sherlock daje radę ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam, uwielbiam. Kocham już samą postać Sherlocka :) Właśnie niedawno skończyłam trzy sezony serialu i nie mogę doczekać się czwartego :) Jeśli chodzi o wydanie posiadam również to i nie wydaje mi się być ciężkie, jak na taki rozmiar. Polecam tej 'Księgę wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa'. To dopiero tomiszcze! 1200 stron ogromnej księgi i wszystko o Sherlocku <3 Oczywiście, książka pojawiła się na mojej osiemnastkowej liście urodzinowej i już w sobotę mam nadzieję otrzymać tą 'Księgę wszystkich dokonań..' :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię Sherlocka :D
  Przeczytałam wszystkie jego historie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham Sherlocka!
  jejjj, jaki śliczny wygląd bloga!
  www.malinowe-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Z Sherlockiem zapoznałam się w gimnazjum, ponieważ miałam "Psa Baskervillów" jako lekturę i po początkowej niechęci wciągnął mnie, jak mało która książka :)
  Ogólnie nie czytałam więcej części o przygodach tego pana, ale zamierzam w bliskiej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 6. To wydanie to ponoć totalna rewelacja. Mam już co prawda komplet dokonań Sherlocka, no ale to wydanie nęci mnie swym wyglądem ;P

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo podobał mi się Sherlock w tej odsłonie :). Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że Holmes w takim wydaniu kiedyś zagości u mnie, bo jest bardzo ładne, a ja tak lubię czytać o detektywie i jego kompanie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się - lektura obowiązkowa :) Mnie także zachwyca nowe wydanie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam ją na półce. Czytałam. Recenzowałam. Świetna książka. Pięknie wydana. Prawdziwa perełka mojej biblioteki :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam w biblioteczce to duże wydanie z wszystkimi dokonaniami Sherlocka Holmesa, ale jakoś się do tej pory nie mogłam za Doyle'a zabrać mimo że to moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kocham Sherlocka <3 i nie wiedziałam o tym pięknym wydaniu. Kurcze no kolejna książka do listy "muszę mieć: a pieniędzy brak =D

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam! Muszę w końcu nabyć Księgę wszystkich dokonań. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)