Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X
Uwaga! Blog nieaktualny. Stare teksty można czytać, jeśli kogoś interesują, ale po nowości zapraszam tu: poppapraniec.blogspot.com

11 czerwca 2014

,,Sny i tobołki Pana Pierdziołki"Autor: Praca zbiorowa
Tytuł: Sny i tobołki Pana Pierdziołki
Stron: 48
Wydawca: Zysk i S-ka
Wydane: 19 maja 2014
Pamiętacie liczne rymowanki z dzieciństwa? Wyliczanki, piosenki i niegrzeczne wierszyki. Chcielibyście odświeżyć sobie pamięć? Zapraszam do przeczytania tej książki.

Czy wystarczyło spaść ze stołka i zamówić trumnę, by podbić serca dzieci i dorosłych? Okazuje się, że tak! Będziecie mieli szansę pośpiewania z Mistrzem ulubionych Jadą, jadą misie, Panie Janie, niech Pan wstanie, czy Za górami za lasami, za dolinami… Zobaczycie, co zrobił bociek, gdy poszła żabka do zimnego zdroju… Zapytacie ptaszka na drzewie, gdzie leży szczęście człowieka. Przemknie wam Edziu, co jedzie na śledziu. Dowiecie się, jaki jest prosty sposób na rozwiązanie problemu łysych. I co się dzieje z naszymi marzeniami.


 Sam pomysł zebrania tych wszystkich rymowanek jest wspaniały. Wymagał on wysiłku, który nie poszedł na marne, bo dzięki kilku osobom znów możemy cieszyć się wspomnieniami przeszłości.Źródło


Myślę, że w tej pracy zgromadzono znaczną część najpopularniejszych rymowanek. Książka jest idealnym przedmiotem, który możemy położyć na strychu. Po kilku latach możemy odnaleźć ją zakurzoną, skrywającą w sobie rymowanki z dzieciństwa. I będziemy się mogli pochwalić tą książeczką potomnym.

Opinię tę zacznę od wyrażenia kilku słów na temat ilustracji pani Kasi. Cóż mogę powiedzieć? Kawał dobrej roboty. Wszystkie strony przyozdobione kolorowymi, ciekawymi i zabawnymi obrazkami cieszą oko czytelnika młodszego i starszego. Prezent idealny dla małego dzieciaczka, któremu chcemy pokazać co śpiewaliśmy w dzieciństwie.

Po książkę powinien sięgnąć każdy. Młody, stary, mężczyzna, kobieta, łysy, z dredami i wszyscy inni. Podarowanie tej książeczki komuś w prezencie może być pomysłem trafnym. Obiecuję, że osoba obdarowywana tym przepięknym prezentem będzie zachwycona.
Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

komentarze

 1. Książka już do mnie zmierza pocztą, więc nie mogę się doczekać, gdy wpadnie w moje łapki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mojej młodszej sis :))

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda, że nie mam 20 lat mniej :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie dla mnie, ale dla chrześniaka - owszem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie sądziłam, że ta książeczka jest aż tak dobra. Muszę ją mieć!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)