Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

OPTYMISTA NIE ŻYJE!


4 sierpnia 2015

Na językach


Colofrul Media to wydawnictwo, które zajmuje się wydawaniem czasopism dla osób uczących się języków obcych. Jednakże praca redaktorów działających w tych czasopismach wybija się ponad inne, podobne wydawnictwa tym, że Colorful Media nie ogranicza się do jednego języka. Dzięki pracy wielu osób możemy poszerzać naszą wiedzę z kilku najpopularniejszych języków. Co lepsze, artykuły prezentowane w czasopismach tego wydawcy charakteryzują się ciekawymi tematami i mnóstwem najprzydatniejszych słów z danego języka.

Pięćdziesiąte drugie wydanie "English Matters" porywa swoich czytelników, a głównie mam tu na myśli moli książkowych, artykułem poświęconym Herkulesowi Poirotowi i postaci królowej kryminały, której nazwiska z pewnością nie muszę przytaczać. Mimo naszpikowania dość trudnym i rzadziej używanym słownictwem, tekst ten intryguje swoim rozmachem z jakim przygląda się najwybitniejszemu detektywowi wszech czasów i wieloma ciekawostkami, o których wcześniej nie miałem pojęcia. Zdecydowanie "Poirot - The Punctilious Private Detective" zasługuje na tytuł najciekawszego artykułu.
Moim zainteresowaniem cieszyły się również strony poświęcone zawiłej i kontrowersyjnej momentami historii Kubusia Puchatka. Wcześniej moja anglistka coś przebąkiwała na temat tej postaci, ale to właśnie dzięki lekturze "Winnie, Pooh or Fredzia Phi-Phi" dowiedziałem się wielu ciekawych informacji, które z pewnością należą do kontrowersyjnych. Zmiana płci potulnego niedźwiadka przez tłumaczy w wielu krajach na świecie, a także dość osobliwe tłumaczenia jego imienia intrygują, ale przede wszystkim... bawią.

Numer pięćdziesiąty drugi ciekawi mnie (nie, jak można by przypuszczać artykułem poświęconemu "Przyjaciołom" - serialu obejrzanego przez większość populacji) również poruszeniem historii legendarnego i uwielbianego przeze mnie zespołu Queen, a także krótkich rozmówek. Oba teksty zostały napisane lekko, a szata graficzna jest wykonana w sposób przejrzysty i przyjemny dla oka. 

Czym ciekawym przykuwa naszą uwagę siedemdziesiąte wydanie "Deutsch Aktuell"? Przede wszystkim dość niewesołym tematem drastycznie zmniejszającej się populacji pszczół. Autor opisuje temat w sposób szczery uświadamiając czytelnikowi, co niesie ze sobą ta smutna wiadomość dla ludzi i reszty zwierzęcego świata. Tym razem również zainteresowany byłem rubryką poświęconą geografii Niemiec. Reportaż gorąco zachęca do odwiedzenia tego miejsca, a mnie pozostaje dopisać Bern do listy "muszę odwiedzić".


Za możliwość szlifowania języka dziękuję Colorful Media.

komentarze

  1. Czytałam długo te dwie gazetki, Angielski i Niemiecki. Ostatnio miałam problem ze znalezieniem i zaprzestałam poszukiwań. Muszę do nich wrócić ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie czytam najnowszy numer English Matters.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)