Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

OPTYMISTA NIE ŻYJE!


9 sierpnia 2015

Szybkie czytanie - to, o czym marzy większość z nas

J. Jaworska-Jamruszkiewicz, "Szybkie czytanie...", Samo sedno, 2015 r.


O czym marzy każdy książkoholik z pięćdziesięcioma (nierzadko więcej) tytułami, które czekają na półce i się kurzą? Rzecz jasna, o tym, żeby wszystko to przeczytać jak najszybciej. W takim wypadku bardzo przydatna okaże się umiejętność szybkiego czytania. Dzisiaj prezentuję Wam poradnik z ćwiczeniami pozwalający szybko posiąść takie umiejętności. Przedstawiam Wam wasze marzenie.

Wydaje ci się, że wolne i staranne czytanie gwarantuje lepsze rozumienie tekstu? Nic bardziej mylnego! Szybkie czytanie pozwala na osiągnięcie wyższego stopnia rozumienia tekstu, ponieważ mózg potrafi łatwo przystosować się do zwiększonego tempa czytania. Poradnik łączy teorię z zestawem ponad 90 różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym sprawnie opanujesz umiejętność szybkiego czytania ze zrozumieniem. Dowiesz się, na czym polega proces czytania, uświadomisz sobie, jakie błędy najczęściej popełniasz, oraz przekonasz się, że szybkie czytanie ułatwia selekcję informacji, pozytywnie wpływa na proces uczenia się, a także poprawia pamięć i koncentrację. Ćwicz codziennie i zwiększ szybkość czytania ze 150 do nawet 2000 słów na minutę!

Wszystkich zaciekawionych na samym stracie ostrzegam - nie wystarczy przeczytać tej książki, żebyśmy nagle zaczęli czytać w ekspresowym tempie. Przede wszystkim musimy przygotować się na to, że będzie nas to kosztowało wiele czasu poświęconego na ćwiczenia i wysiłku włożonego w poszerzanie możliwość szybszego czytania. Autorka nie motywuje czytelnika na każdej stronie, że z pewnością mu się uda itd. Tu wszystko zależy od osoby, która wchodzi w posiadanie wiedzy na temat szybkiego czytania.

Chociaż poradnik objętościowo wydaje się dość niepozorny, zawiera w sobie wiele ćwiczeń i istotnych informacji. Nie da się wszystkiego wykonać od razu, nim dojdziemy do ostatniej strony poradnik minie mnóstwo czasu. Ręczę jednak za to, że z pewnością uda Wam się podnieść tempo czytania, tym samym zwiększając swoje czytelnicze możliwości. Autorka zaskakuje różnorodnością ćwiczeń, jednocześnie wybierając takie, które możemy stworzyć sami, rzecz jasna z innymi słowami, ale na tych samych zasadach. W ten sposób dostajemy nieskończone możliwości ułatwiające nam naukę szybkiego czytania.

Spodobało mi się to, że Jaworska-Jamruszkiewicz przed przedstawieniem ćwiczeń dokładnie omawia problem, z którym dość często się spotykamy. Doradza w jakie jeszcze inne sposoby możemy zlikwidować często popełniane przewiny. Żeby czytelnik czuł się jeszcze bardziej komfortowo trzymając poradnik w reku, autorka używa bardzo lekkiego języka w sposób prosty tłumacząc popełniane przez nas błędy. Oprócz kilku niezrozumiałych dla mnie poleceń, nie mogę narzekać na żaden inny aspekt tegoż poradnika.

Jeżeli marzycie o poznaniu tajników szybkiego czytania, który umożliwi Wam przeczytanie o wiele większej ilości powieści, to sięgajcie po prezentowany poradnik. Gwarantuje on wiele przydatnych ćwiczeń i instrukcji, jak samemu wykonać podobne, dokładne, ale przystępne wytłumaczenie wszystkich popełnianych przez nas błędów i przyjemne dla oka wydanie graficzne. Polecam Wam zapoznanie się z ta książką.


Za możliwość przeczytania poradnika dziękuję Wydawnictwo Samo Sedno.


komentarze

 1. Planuję pójść na kurs szybkiego czytania.
  Jeszcze nie wiem kiedy, ale marzy mi się podobna umiejętność :)

  Dlatego raczej wybiorę ów kurs aniżeli naukę na własną rękę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje tempo czytania w zupełności mi wystarcza, więc raczej się nie skuszę. I tak szybko czytam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja do takiego pomysłu podchodzę dość sceptycznie, ponieważ nie narzekam na swoje tempo ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy ja wiem...Według mnie to wcale nie jest potrzebne. Sami uczymy się szybkiego czytania, tylko trzeba czytać dużo. Mózg sam się wyrobi. Dzięki temu, że codziennie czytam, moja prędkość stale wzrasta. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej dawno mnie tu nie było. Książka rzeczywiście bardzo pomocna i przydatna. Lubię takie zresztą mam podobną z nauka szybkiego czytania :) Również z ta chętnie bym się zapoznała :)
  Ściskam ☺

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytam dla przyjemności, nie na wyścigi i raczej nie mam ochoty uczyć się robić to szybciej. Poza tym ta książka by mnie znudziła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasem myślę, że chciałabym więcej czytać, ale związane jest to najczęściej z brakiem czasu :). Jak czytam lubię się nad czymś zastanowić, czy wrócić do niektórych fragmentów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tez kiedyś próbowałam sama nauczyć się szybkiego czytania ale niestety nic mi z tego nie wyszło. Pozostały mi tylko książki :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)