Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X
Uwaga! Blog nieaktualny. Stare teksty można czytać, jeśli kogoś interesują, ale po nowości zapraszam tu: poppapraniec.blogspot.com

7 września 2015

Na językach

Colorful Media, czasopismo francuskie

Colorful Media to wydawnictwo, które zajmuje się wydawaniem czasopism dla osób uczących się języków obcych. Jednakże praca redaktorów działających w tych czasopismach wybija się ponad inne, podobne wydawnictwa tym, że Colorful Media nie ogranicza się do jednego języka. Dzięki pracy wielu osób możemy poszerzać naszą wiedzę z kilku najpopularniejszych języków. Co lepsze, artykuły prezentowane w czasopismach tego wydawcy charakteryzują się ciekawymi tematami i mnóstwem najprzydatniejszych słów z danego języka.

Trzydzieste drugie wydanie "Français Présent", po który dane było mi sięgnąć pierwszy raz, niesie ze sobą kilka naprawdę świetnie napisanych i poruszonych tematów. Najbardziej zainteresowany byłem artykułem spod działu kulturalnego. "Sainte Geneviève" protectrice de Paris" to napisany w bardzo ciekawy sposób, przy użyciu mnóstwa bardzo przydatnych słów, tekst porywający swoją treścią. Postać Świętej Genowefy nigdy jakoś szczególnie mnie nie interesowała. Aż do czasu, gdy sięgnąłem po to wydanie czasopisma. Dowiedziałem się m.in o kilku legendach krążących wokół jej osoby. Na przykład podczas modlitwy miała zwyczaj zapalania świec. Podczas gorliwej modlitwy robił wszystko, by płomyk zgasł. Legenda mówi jednak, że Św. Genowefie pomagała anioł, który natychmiast zapalał płomyk na nowo. Święta została patronką Paryża (a później całej Francji) po tym, jak za pomocą Bożą udało jej się odeprzeć niebezpieczeństwo ataku przez wrogów, sprawiając, że wrogowie ominęli Paryż. Intrygującą osoba.


Kolejnym szczególnym artykułem jest "Paris 2050". Chociaż jest on bardzo krótki, to w tych kilkuset słowach autorce udaje się przedstawić całkiem realistyczną wizję Paryża w roku 2050. Teren stolicy Francji będzie gęsto obrośnięty drzewami i innymi naturalnymi składnikami, jednakże nie zabraknie ekologicznych wieżowców, które również dość gęsto "obrosną" Paryż. W tekście również użyto wiele przydatnych słów, z którymi wcześniej nie miałem styczności. "Français Présent" to przede wszystkim skarbnica najprzydatniejszych słów.

Oprócz samych artykułów, przy których pisaniu stosuje się ciekawe słownictwo, gazeta ta wybija się ponad inne, podobne sobie, poruszanymi ciekawymi i aktualnymi tematami, a także dzięki świetnie rozplanowanemu wydaniu technicznemu i graficznemu. Przeglądanie stron "Français Présent" jest czystą przyjemnością dla oka. Świetnie skrojone ilustracje, dobrany kolorystycznie tekst jak najbardziej zasługują pochwałę. Całkiem miłym zaskoczeniem były dla mnie umieszczone pod koniec gazety ćwiczenia  i przydatne zwroty. Są one bardzo przydatne.


Jeżeli uczycie się języka francuskiego lub chcielibyście zacząć, to polecam Wam czasopismo wydawane przez Colorful Media. Utrzymywane na poziomie średnio zaawansowanym artykuły z początku mogą wydawać się dość trudne w zrozumieniu, jednakże z czasem sami zobaczycie, jak lekko i szybko przebiegać będziecie wzrokiem po zadrukowanych stronach. "Français Présent" jest dla mnie czasopismem z samymi zaletami, wprost nie mogę mu zarzucić żadnych wad. Gorąco zachęcam Was do poznania się z ta gazetą. Naprawdę warto.


Za możliwość przeczytania gazety dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.


komentarze

 1. Francuskiego uczę się niby 4 rok, ale ciągle jestem jeszcze na mocno początkującym poziomie, wiec magazyn nie da mnie (jeszcze:D)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, nie wiedziałam, że uczysz się francuskiego :) Po magazyn na pewno sięgnę, bardzo lubię Francais Present.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może gdybym przypomniała sobie gramatykę, to coś bym przeczytała... Ale słownik i tak byłby konieczny,

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety nie znam języka francuskiego, ale korzystam z tych czasopism dla języka angielskiego i niemieckiego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uczyłam się francuskiego, ale niestety przerwałam wraz z końcem liceum. Dziś nie dałabym rady przeczytać dłuższego tekstu z pełnym zrozumieniem, zawsze myliłam się w czasach przeszłych i przyszłych, więc naprawdę Cię podziwiam. Serię czasopism od Colorful Media bardzo lubię, jednak sięgam tylko po te angielskie.
  Serdecznie pozdrawiam! :)
  http://heaven-for-readers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Francuski to zupełnie nie moja bajka, ale po numery po angielsku - chętnie bym sięgnęła. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)