Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

OPTYMISTA NIE ŻYJE!


28 czerwca 2017

A to jestem ja!

2015


Radosław


  Z powołania optymista i artysta, a co! Z Podkarpacia. Urodziłem się w roku 2001 [czyt. dwa tysiące pierwszym, nie dwutysięcznym pierwszym] i od samego początku zdarzały mi się same nietypowe rzeczy. Przynajmniej jako tkliwy romantyk i marzyciel lubię tak myśleć.

 Książki pochłaniam w zatrważającym tempie z nieokiełznaną przyjemnością. Szczególnie lubię spędzać czas z jakimś pokaźnych wymiarów kryminałem, chociaż nie stronię od literatury obyczajowej, przygodowej i detektywistycznej. Czasami przyłapuję się na lekturze powieści historycznych i... romansów. Ot, odskocznia od innych wymagających gatunków. 

Jak każdy bibliofil błąkam się w otchłaniach grafomaństwa, jednakże nie z taką zapalczywością jak inni. Bazgrzę bardzo rzadko. Wolę obserwować talent (bądź jego zupełny brak) u innych. Prócz książek ważne miejsce w moim życiu zajmują języki. Nic nie sprawia mi takiej radości jak kolejna porcja wiedzy z danego języka. Szczególnie wyczulony jestem na piękno naszego języka polskiego. Chciałbym z nim wiązać swoją przyszłość zawodową. Urzekają mnie również: angielski, niemiecki i francuski.

Gdziekolwiek jestem, w tle zawsze usłyszeć można głos Kory i obsadę muzyczną całego Maanamu, czasami sięgam po inne, starsze zespoły muzyczne, ale to właśnie ta grupa towarzyszy mi od zawsze. Zawsze bardzo lubiłem rockowe klimaty, a Maanam to właśnie kwintesencja rocka. Od dawna fascynuje mnie subkultura hipisowska i jej ideologia Jeżeli chodzi o moje działania, to robię, co chcę i kiedy chcę. A przynajmniej często się staram. Z życia chcę czerpać garściami, przy okazji próbując zarazić optymizmem osoby z otoczenia.


„Życie daje każdemu tyle, ile sam ma odwagę sobie z niego wziąć." - Jacek Pałkiewicz

2017
Jeżeli zapytać przeciętnego bibliofila o ulubioną książkę z pewnością odpowie, że "wybór tylko jednej jest niemożliwy." Podtrzymuję rację tego oświadczenia. Odkąd pamiętam, zaczytywałem się w serii "Pan Samochodzik i...", co poskutkowało tym, że to właśnie ta seria jest moja ulubioną. Co za tym idzie – moich ulubionych książek mam czternaście i wszystkie dotyczą osoby Pana Tomasza. Pokrótce tak można by przedstawić moją osobę. Ze współczesnych autorów szczególnie cenię sobie pisarzy rodzimych: Katarzynę Puzyńską, Remigiusza Mroza, Joannę Jagiełło, Stefana Dardę. Lubię też klasyków, w szczególności Adama Mickiewicza i Henryka Sienkiewicza.Miłego dnia!
Znajdziesz mnie tutaj

Lubimy czytać
Instagram
Twitter


Niby nie błąkam się w otchłaniach grafomaństwa, ale od czasu do czasu sam coś skrobnę :)

komentarze

  1. Oh! Jak dobrze, że wreszcie natknęłam się na kogoś o tak cudownym podejściu do życia. Większość z moich rówieśników ma nieco bardziej dramatyczne podejście do życia. A co tam! Ja ostatnio też bardziej zwróciłam się w stronę optymizmu. Żyje się tylko raz!
    Miło mi Cię poznać.
    Pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)