Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X
Uwaga! Blog nieaktualny. Stare teksty można czytać, jeśli kogoś interesują, ale po nowości zapraszam tu: poppapraniec.blogspot.com

26 stycznia 2015

Leo Messi, Martin Casullo "Messi. Uwierz w siebie"

Leo Messi, Martin Casullo, "Messi. Uwierz w siebie", SQN, 336 str.Jedyna oficjalna książka Leo Messiego! Nie ma słów, które potrafią oddać magię, geniusz i wyjątkowość Atomowej Pchły. Nie ma wyrażeń, które mogłyby opisać radość i szczęście, jakimi Messi obdarowuje kibiców FC Barcelony, reprezentacji Argentyny i wszystkich tych, którzy po prostu kochają piękno piłki nożnej. Najlepszy piłkarz w historii futbolu zasługuje na książkę inną niż wszystkie. Uwierz w siebie to inspirująca historia krętej drogi na sam szczyt. Portret wybitnego piłkarza i wspaniałego człowieka. Wspomnienia najbliższych – rodziny, trenerów i piłkarzy – którzy mieli zaszczyt wybiec z nim na boisko. Najbardziej osobiste zdjęcia i interaktywne linki umożliwiające lepsze poznanie świata Leo Messiego.

Moda na coraz to nowsze biografie piłkarskie trwa. Na półkach w księgarniach coraz liczniej zauważamy tytuły opatrzone znanym nazwiskiem jakiejś gwiazdy futbolowej. Kolejną taką biografią, a raczej autobiografią jest "Messi. Uwierz w siebie" - niesamowicie dopracowana i wciągająca książką opowiadająca o krętej ścieżce życia znanego i uwielbianego Leo Messiego. Jest to jedyna oficjalna książka Messiego. Lepszej nie znajdziecie nigdzie.

Przede wszystkim, po autobiografię powinniśmy sięgnąć ze względu na odnalezienie w niej ciekawostek z życia piłkarza, o których nigdzie wcześniej nie udało nam się przeczytać. Na pewno nie znajdziemy tu multum nowych rzeczy o Messim, bo większość już wiemy, a jeżeli nie, to możemy doczytać w internecie. Mimo to odkrywanie tych nowych informacji sprawia czytelnikowi wielką radość. 

Bardzo podobało mi się, że w autobiografii zatrzymano się nie tylko na działalności w FC Barcelonie, ale nawiązano także do wielu sytuacji z życia prywatnego. Pierwsze przyjaźnie, pierwsze rozgrywane mecze, pierwsza wizyta w Barcelonie i nareszcie pierwsze dziecko Messiego. To wszystko zostało tak świetnie przedstawione, że czytanie pochłaniało tak, jak przy niejednym dobrym kryminale. Pomyśleć, że ja, który nie lubi biografii, takową właśnie się zachwyca.

Ogromnym plusem tej książki jest niezliczona ilość zdjęć Messiego. Z młodości, ze szkoły, z boiska, z klubu, na pierwszym meczu, przed otrzymaniem prestiżowej nagrody, słowem, znajdziemy tu zdjęcie z niemal każdej chwili życia Messiego. W tym wiele ciekawych fotografii upamiętniających początki w karierze piłkarza. Niektóre zdjęcia są naprawdę godne uwagi.

Jedyną wadą, jaką mogę zarzucić tej książce są źle zbudowane gramatycznie zdania. Nie myślę tu o wszystkich zdaniach, bo porobieniu tylu błędów byłoby nie możliwe, ale niektóre podpisy pod zdjęciami po prostu kuły w oczy. Były kierowane chyba do dzieci. Każdy podpis musiał dość dokładnie opisać, co się na fotografii znajduje. Na dłuższą metę jest to dość irytujące, ale nie zniechęcające.

Warto sprawić sobie tę książkę również ze względu na jej niesamowite wydanie. Hipnotyzująca, ciepła okładka sprawia, że nie możemy od niej oderwać wzroku. Twarda oprawa i solidnie zszyte strony gwarantują, że książka postoi na naszej półce bardzo długi czas. Widać, że do wydania "Messi. Uwierz w siebie" przyłożono wiele uwagi i efekty sami możecie zaobserwować. Osobiście jestem zachwycony! Gorąco więc zachęcam Was do zakupu tej biografii.Dziękuję Wydawnictwu SQN za udostępnienie książki.

komentarze

 1. Książka jakby stworzona dla mnie i coraz częściej rozglądam się za nią w księgarni. Choć z drugiej strony... Na przykładzie Messiego zobaczyć można, ile ostatnio wydaje się biografii, które z biegiem czasu stają się nieaktualne i musimy zaopatrzyć się w coś odświeżonego. Minus dla nas, plus dla wydawnictwa. Dlatego uważam, że biografie powinno się wydawać po śmierci, bo Leo to bardzo młody człowiek, który ma jeszcze przed sobą całe życie warte uwiecznienia na papierze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla fanów piłkarza na pewno jest to świetna pozycja ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym przeczytać:) nie dlatego, że jestem zainteresowana Messim, bo sport i ja nie mamy ze sobą nic wspólnego, ale po prostu uwielbiam biografie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O nie, piłka nożna i te sprawy to nie moja bajka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez nie lubię tej dziedziny, ale za to lubię pana, o którym napisano biografię. Nawet jeżeli nie lubisz piłki nożnej, to biografia jak najbardziej godna uwagi, bo wciąga i bardzo miło się ją czyta :)

   Usuń
 6. To idealna książka, która szczególnie przypadnie do gustu fanom piłkarza! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Źle zbudowane gramatycznie zdania, to dość poważny mankament, ale myślę, że to ''przetrawienia''. Mimo to nie mam zbytniej ochoty na tę książkę. Nic na to nie poradzę, po prostu-''nie zaiskrzyło'' ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Do biografii długo mnie przekonywać nie trzeba :). Ostatnio czytałam książkę z tego wydawnictwa o Colinie McRae i też polecam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piłki nożnej nie lubię, każdy inny sport(no może poza boksem) tak. Ostatnio np. siatkówka mnie pochłania, wciąż chodzę na mecze... Zbaczam z tematu, książki raczej nie przeczytam. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Biografie to coś po co sięgam bardzo rzadko, albo nawet jeszcze rzadziej ;) Piłkę nożną to akurat lubię. Od czasu do czasu obejrzę jakiś mecz :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ooooo a niedawno moja koleżanka miała problem z prezentem dla kolegi a to byłoby świetne.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)