Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X
Uwaga! Blog nieaktualny. Stare teksty można czytać, jeśli kogoś interesują, ale po nowości zapraszam tu: poppapraniec.blogspot.com

17 sierpnia 2016

Czy Ziemia jest inna, niż nas uczono?

Hans-Joachim Zillmer „Największe pomyłki w dziejach Ziemi", Amber, Warszawa 2016, tłum. Roman Kosiński, wyd. III

Alternatywna teoria dziejów Ziemi – globalne katastrofy i pole energetyczne ukształtowały dzisiejszy obraz naszego świata. Ta książka to herezja – o ile nasz obecny światopogląd, oparty na kosmicznej mechanice Newtona, teorii ewolucji Darwina i geologicznej teorii Charlesa Lyella jest słuszny. Ilustrując swoje tezy rewelacyjnymi zdjęciami, doktor Hans-Joachim Zillmer przedstawia ziemskie katastrofy (np. potop) z czasów historycznych, i proponuje alternatywne teorie, które podważają podstawy „naukowego" obrazu świata.
Od razu zaznaczam, że recenzja pisana jest przez przeciętnego zjadacza chleba, a nie habilitowanego doktora nauk, których nazwy ciężko napisać, co dopiero wymówić. Nie jestem w stanie oceniać wiarygodności tej pozycji. Jestem jednak w stanie ocenić, że lektura książki to solidny zastrzyk nowej wiedzy, a autor używa fachowego słownictwa, popierając trudniejsze zagadnienia prostymi schematami i ilustracjami. Wadą tych fotografii jest ich biało-czarny kolor utrudniający rozróżnienie szczegółów, o których mowa w tekście. Dwadzieścia kolorowych fotografii na blisko osiemdziesiąt zdjęć to zdecydowanie za mało dla komfortowej lektury.

Hans-Joachim Zillmer podaje w wątpliwość wiele teorii, praw i założeń, które dotychczas uznawane byłe za jedyne poprawne. Dzięki temu lektura tej książki staje się interesująca i nie pozbawia czytelnika wypieków na twarzy. Autor wysuwa wiele naprawdę frapujących argumentów, które przeczą powszechnie przyjętym dogmatom. Zillmer w możliwe łopatologiczny sposób przedstawia słuszność swoich twierdzeń, czym skutecznie intryguje. Lektura tej pozycji sprawia wielką przyjemność i aktywuje nasze szare komórki. Zatem polecam.

Oceniam: 7/10Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni internetowej

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)