Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

OPTYMISTA NIE ŻYJE!


16 lipca 2015

English Matters i Deutsch Aktuell
Wydawca: Colorful Media


Colofrul Media to wydawnictwo, które zajmuje się wydawaniem czasopism dla osób uczących się języków obcych. Jednakże praca redaktorów działających w tych czasopismach wybija się ponad inne, podobne wydawnictwa tym, że Colorful Media nie ogranicza się do jednego języka. Dzięki pracy wielu osób możemy poszerzać naszą wiedzę z kilku najpopularniejszych języków. Co lepsze, artykuły prezentowane w czasopismach tego wydawcy charakteryzują się ciekawymi artykułami i mnóstwem najprzydatniejszych słów z danego języka.

W pięćdziesiątym pierwszym już numerze English Matters dane nam jest poznać mnóstwo intrygujących artykułów. Najbardziej ze wszystkich spodobał mi się "London for Begginers". Bardzo często w tym angielskojęzycznym czasopiśmie spotykamy się z turystycznymi oprowadzeniami po ciekawych krajach. Tym razem padło na miasto, które każdy z nas zna zapewne bardzo dobrze. Londyn. Gratuluję autorowi artykułu ciekawego poruszenia tej tematyki. Po skończeniu tekstu miałem niepowstrzymaną ochotę na odwiedzenie Londynu, a przy okazji poznałem wiele nowych słów i fraz, które, o dziwo, bardzo szybko zapadły mi w pamięć dzięki zastosowaniu ich w bardzo ciekawym kontekście. Ponadto atrakcyjności artykułowi dodaje przedstawienie miejsc, które ujrzałem po raz pierwszy.

Zaraz po wyżej opisanym artykule na miejscu moich ulubionych tekstów z 51 numeru English Matters, uplasował się ten, zatytułowany "Rosy Bloodshed – the Wars of the Roses". Opowiadał on o Wojnie Dwóch Róż - szalenie interesującemu kawałkowi historii. Chociaż w tekście nie brakowało trudnych zwrotów, często widzianych przeze mnie pierwszy raz w życiu, co jednak znacznie uatrakcyjniało tenże artykuł. Ciekawie przedstawiona historia powinna być bardzo intrygująca dla czytelnika - motyw tej średniowiecznej walki bardzo często przewija się w literaturze, a dzięki tej skarbnicy wiedzy nareszcie będziemy zorientowani w temacie.

A co ciekawego ma nam do zaoferowania 69 numer Deutsch Aktuell? Tym razem również najbardziej podobał mi się tekst przybliżający geografię Niemiec. Stuttgarcie jak dotąd wiedziałem nie wiele, a jeżeli chodzi o jakieś charakterystyczne zabytki, to w mojej głowie ta strefa geograficzna malowała się jako biała plama. Po przeczytaniu tego wciągającego artykuły znacznie bliżej poznałem to ciekawe miasto i jak w przypadku artykułu z English Matters, nagle poczułem nieokiełznaną ochotę na poznanie bliżej tego miejsca.


Zaraz po "Stuttgart - eine unterschätzte Stadt" moją szczególną uwagę przykuł "Die Kunst des Briefeschreibens". Jest to tekst nader praktyczny, ponieważ dzięki niemi uda nam się poznać najczęściej używane zwroty przy pisaniu listów. Artykuł ten rozwiał wiele moich wątpliwości dotyczących tej tematyki. Możemy również poznać nowe słownictwo i zobaczyć kilka przykładów listów. Po raz kolejny zachwycam się zabawnym komiksem na początkowych stronach czasopismach. Poznajemy znaczenie kilku fraz i zastosowanie ich w ciekawym kontekście. Słowem - gratulacje dla autorki rysunków.

Wszystkim zainteresowanym nauką, czy to angielskiego, czy niemieckiego (inne języki również wchodzą w grę - tutaj szczegóły) serdecznie polecam sięganie po czasopisma wydawane przez Colorful Media. Jest to gwarancja poznawania mnóstwa nowych słów w sposób ciekawy, wzbogacanie naszej wiedzy z wielu dziedzin i udostępnienie najprzydatniejszego słownictwa z danego języka. Wszystkim niezdecydowanym serdecznie zalecam sięgnięcie po te właśnie czasopisma! Gorąco polecam!


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Colorful Media. 

 

komentarze

 1. Bardzo, bardzo lubię!
  I równie bardzo polecam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wersja angielska nie dla mnie, ale może niedługo niemiecką będę w stanie przeczytać ze zrozumieniem. Ja niemieckiego (bliżej bawarskiego) uczę się w realu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w domu jeden numer magazynu, który pozytywnie nastroił mnie do tego co wydaje Colorful Media. :) Być może kiedyś skuszę się po raz kolejny. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 4. Przytuliłabym Deutsh aktuella :D

  http://leonzabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Już od dłuższego czasu mam zamiar zapoznać się z "English Matters" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie nadążam za tym English Matters, "dopiero co" kupiłam wydanie z "Przyjaciółmi" na okładce a już w międzyczasie kilka wyszło :D

  OdpowiedzUsuń
 7. "Engllsh Matters" to dużo bardzo dobrej roboty. Takie gazetki zachęcają do poznawania języków.
  Pozdrawiam
  www.rozenksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawe pozycje, jestem w trakcie wakacyjnego uczenia się angielskiego, niestety u nas na magisterce brak lektoratów i dużo mi się pozapominało, więc takie czasopisma są jak najbardziej przydatne :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie tego tekstu. Mam nadzieję, że pozostawisz po sobie jakiś ślad. :)